Дистанційне навчання: на яких ресурсах організувати
Карантин — не криза, а виклик для закладу освіти. Такі періоди дають нам змогу відкрити нові можливості для організації навчання, розвитку медіаграмотності усіх учасників освітнього процесу. Учні швидко адаптуються, адже онлайн-середовище для них звичне. А вчителів потрібно зорієнтувати, насамперед, які інтернет-ресурси можуть стати платформою для дистанційного навчання
Вибрати один ресурс для дистанційного навчання — обмежити можливості учасників дистанційного навчання. Тож у ході роботи ресурси можна змінювати, доповнювати один одним. Пропонуємо добірку найзручніших.
1. Сайт закладу освіти
Створіть на сайті закладу освіти розділ «Дистанційне навчання» зі сторінками для навчальних предметів. На сторінці кожного навчального предмета розміщуйте навчальні матеріали е-уроків, тести, завдання та вправи, посилання на відкриті інтернет-ресурси.
На сторінці закладу у соціальних мережах можна розмістити посилання на сайт і наголосити, що у визначений період освітній процес заклад здійснює за розділом «Дистанційне навчання».
2. Viber, Facebook
Viber — дуже популярний ресурс для спілкування. Під час карантину він може вас неабияк виручити. Кожен учитель-предметник має створити групу, наприклад, «Математика 7-А». Можна об’єднати паралельні класи — на розсуд вчителя. Це буде зручно і вчителям, і учням, бо не буде міжпредметної плутанини. Можна також створити загальну організаційну групу. Додати до неї вчителів та учнів й повідомляти важливу інформацію щодо тривалості карантину, нових ресурсів для дистанційного навчання тощо.
Окрім Viber, аналогічно можна організувати роботу у WhatsApp, Telegram.
Якщо більшість дітей є у Facebook, можна у цій соцмережі створити закриту групу. Переваги її в тому, що вчителі зможуть проводити онлайн-трансляції. А на сторінці закладу освіти можна інформувати про оновлення матеріалів е-уроків на інших ресурсах, зокрема на сайті.
3. Google Classroom
У цьому сервісі можна:
- створювати навчальні курси, завдання;
- ділитися навчальними матеріалами;
- перевіряти рівень засвоєння знань і відслідковувати прогрес успішності кожного учня.
Google Classroom дає змогу проводити онлайн-консультації, додавати до завдань чи уроків відео, зображення. Кожен може переглядати завдання, залишати коментарі та ставити запитання.
Для роботи потрібно мати обліковий запис Google. Усі матеріали зберігаються на Google Диску, також приходять сповіщення на пошту Gmail.
Щоб працювати у сервісі, усім учням та вчителям потрібно мати обліковий запис Google.
4. Мережа «Щоденник»
Це всеукраїнська безкоштовна шкільна освітня мережа, у якій є:
- електронний щоденник;
- електронний журнал вчителя;
- бібліотека художньої літератури за шкільною програмою;
- медіатека — навчальна література, аудіо та відео;
- словники та онлайн-перекладачі.
+
Вчителі можуть давати учням домашнє завдання, прикріпляючи необхідні файли, та відстежувати статус виконання. А учні — надсилати на перевірку файли з виконаними завданнями. Вчитель виставляє оцінки, проглядає успішність.
Сайт: shodennik.ua.
5. Інші можливості
Ресурсів для дистанційного навчання багато. Кожен учитель може продумати, як він працюватиме з класом, щоб освітній процес був технічно зручним та результативним.
Зорієнтуйте педагогів, які ще є варіанти навчати дистанційно:
- відеоконференції з учнями по Skype, GoogleTalk;
- персональний блог учителя на сайті чи у соцмережі, де він розміщуватиме навчальні матеріали для учнів;
- електронна пошта — індивідуальні консультації, надсилання завдань.
Час експериментувати!